fbpx ...

II edycja

KLUB C++ NINJA

coś więcej niż kurs

Programujesz, ale to dla Ciebie za mało?
A może potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci w nauce, ustali kierunek i wskaże niedociągnięcia?

Twórz niezwykłe projekty, zdobywaj wiedzę i wymieniaj się doświadczeniem z innymi programistami… a to wszystko pod okiem trenera programowania – Łukasza

ninja-club

Czym właściwie jest Klub C++ Ninja?

Kojarzysz pakiet kursów C++ w wersji Premium (dostępny ostatnio w 2021 roku)? To nie jest ten pakiet.
Kojarzysz bootcampy, które uczynią z Ciebie programistę w 3 miesiące? To nie będzie bootcamp.
Kojarzysz kursy wideo, na których trener rozwiązuje wszystko idealnie, a Tobie nic nie działa? To też nie jest kurs wideo.

to coś zdecydowanie lepszego...

to miejsce, w którym nie opłaca się NIE być 👇

Wierzę w to, że zespoły programistyczne potrafią pracować i organizować się same, ale potrzebny jest im lider, który wskazuje kierunek. Tak widzę swoją rolę. Będę przywódcą społeczności, wskażę kierunki rozwoju i zadbam o to, aby każdy zmierzał ku osiągnięciu swoich celów. Będę nadzorował całą społeczność, ale czasem może mnie nie być. Też mogę chorować, mieć jakąś sprawę do załatwienia albo po prostu mieć wolne. 
Poniżej widzisz proponowane typy aktywności/spotkań. Podczas I edycji wypracowaliśmy już pewne schematy, ale ciągle wprowadzamy zmiany i dążymy do ulepszenia naszego Klubu.
To czy zrealizujemy wszystkie aktywności, zależy od grupy. Ja sam nie mam możliwości zaangażować się czasowo we wszystkie z nich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby grupa spotykała się beze mnie. 
W tej edycji na pewno wystartuje też łatwy projekt dla osób początkujących, którego będę liderem. 

Łukasz_Ziobroń_2_png
Łukasz_Ziobroń_2_png

Jakie aktywności proponuję?

Ninja meetings

Spotykamy się online na cyklicznych, tematycznych spotkaniach. Jeśli nie możesz być na żywo, to przez czas trwania Twojego członkostwa masz dostęp do nagrań wszystkich spotkań.

Let's make a project

Tworzymy i rozwijamy projekty. C++, CMake, Devops, skrypty, dockery i wszystko dookoła. Może nawet Python i Rust, a oprócz tego bazy danych, REST API i łączenie tego z front-endem. Współpracujemy w grupie, piszemy razem kod, zgłaszamy Pull Requesty na GitHubie, robimy code review, merge, rebase'y, czasem też squashe 🙂 Spotykamy się na planningu

Tech talks

Pogadanki dookoła C++. Programowanie ogólnie, problemy branżowe, Python, bazy danych, REST API, architektura oprogramowania, narzędzia

The art of prompting

Pokazujemy jak używać i jak nie używać AI (a konkretnie LLMów (ChatGPT, Bard) w pracy programisty i wycisnąć z nich maksimum możliwości

Algo tasks

Wspólnie rozwiązujemy zadania algorytmiczne z serwisów takich jak Hackerrank, Leetcode, CodeWars, SPOJ lub innych

Pimp my career

Analizujemy Twoje umiejętności, pomagamy odpicować CV, przygotowujemy Twój plan rozwoju. Niezależnie, czy chcesz wejść do branży i zostać programistą, czy masz już jej dość i myślisz o zostaniu architektem, managerem, trenerem

Self-dev

Rozwój osobisty, soft-skille, zarządzanie, książki biznesowe, wysokie wibracje, pozytywne myślenie, coaching, psychologia, filozofia. Wiele tematów rozwoju osobistego pod jednym dachem

Roast me

Robimy review Twoich projektów, zadań, prac domowych. Doradzamy jak poprawić Twój kod. Wszystko grzeczne i profesjonalnie, wbrew nazwie 😉

Interview me

Robimy z Tobą symulację rozmowy rekrutacyjnej na programistę C++. Inni tylko się przysłuchują, a na koniec mogą pogratulować lub dać rady od siebie

Czego nie robimy w ramach Klubu C++ Ninja?

Kto będzie mentorem?

Łukasz_Ziobroń

Łukasz Ziobroń

Jestem założycielem Coders School.
Specjalizuję się w C++ oraz Pythonie. W wieku 15 lat zaczynałem od technologii webowych, takich jak PHP, CSS, JavaScript, a jeśli liczyć HTMLa, to "programowałem strony internetowe" już w 4 klasie podstawówki 🙂
Przygodę z C++ zacząłem w 2006 roku, ale dopiero od 2012 zacząłem używać go komercyjnie.
Od 2014 roku prowadzę szkolenia z programowania. Byłem trenerem Nokia Academy. Występowałem na konferencji programistycznej code::dive. Prowadziłem kursy programowania na uczelniach i wygłaszałem prelekcje na Meetupach, Wrocławskiej grupie C++ oraz Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym.
Pod koniec 2017 roku postanowiłem szkolić na własną rękę i założyłem szkołę Coders School. Moje kursy C++ są nastawione na jak najprostsze przekazywanie wiedzy oraz sprawianie, aby ta wiedza na długo zostawała w pamięci.
Interesuję się andragogiką, sztuczną inteligencją, fotografią i łucznictwem, a ostatnio także marketingiem. Jestem fanem StarCrafta.

Jak wyglądała I edycja?

Technologie_Klub_cpp_Ninja

Co stworzyli nasi klubowicze?

Car dashboard

C++   QML   CMake
Celem projektu jest stworzenie kokpitu współczesnego samochodu. Kokpit ma zawierać w sobie prędkościomierz, obrotomierz, wirtualny model samochodu, radio, mapa.

car_dashboard_gif

Autonomous vehicle

Python   CMake   C++   Dockerfile
Celem projektu jest zbudowanie systemu autonomicznego dla pojazdów w oparciu o widzenie komputerowe.

autonomous_vehicle

Pacman

C++   Dockerfile   QMake
Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej wersji klasycznej gry Pacman, wykorzystując framework Qt. Głównym celem jest zaoferowanie nostalgicznych doświadczeń w nowoczesnym wydaniu, z wykorzystaniem zaawansowanych funkcji graficznych i dźwiękowych, które oferuje Qt.

pacman_klubq1

Desktop business app

Dockerfile   CMake   C++
Celem projektu jest stworzenie tematycznej aplikacji desktopowej dla wybranego biznesu wykorzystując C++, QT, SQL i notacje UML.

Password manager

C++   CMake
Celem projektu jest stworzenie managera haseł. Aplikacja obejmuje takie funkcje jak: panel do rejestracji i logowania dla użytkowników pełne, szyfrowanie haseł, zapisywanie haseł, przechowywanie danych, kopia zapasowa.

Simple text communicator

QML   CMake   C++
Celem projektu jest stworzenie prostego komunikatora tekstowego z interfejsem graficznym.

KLUB C++ NINJA

jedyne takie miejsce dla pasjonatów programowania

PIERWSZY NABÓR ZAKOŃCZONY

wystartowaliśmy 15 stycznia

Zapisz się na listę oczekujących, żebym mógł dać Ci znać, kiedy wystartuje nabór do II edycji

Na co jeszcze możesz liczyć?

KONIEC NABORU ZA:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Startujemy w lipcu

O dokładnym terminie pierwszego spotkania będę informował mailowo

Dostęp na 6 miesięcy

płatny jednorazowo
1279 PLN czyli 213 PLN za miesiąc
  • Projekty grupowe
  • Spotkania
  • Networking
  • Czasowy dostęp do kursów Coders School
  • Zniżki za aktywność

Na co jeszcze możesz liczyć?

Pytania i odpowiedzi

Każdy i żaden, czyli dowolny. Tego się nie da ocenić. Ja chcę, aby każdy znalazł tu miejsce, zarówno ktoś, kto dopiero poznał podstawy programowania, jak i senior z wieloletnim doświadczeniem. 

Po prostu wykup członkostwo i sprawdź przez pierwszy miesiąc, czy daje Ci ono spodziewane efekty, czy rozumiesz, o czym mówimy i czy coś wynosisz z naszych spotkań. Po tym miesiącu określ samodzielnie czy kontynuujesz swoją przygodę i zostajesz z nami na dłużej, czy odpuszczasz.

Nie i w przyszłości też nie planuję takiej opcji. Możliwe, że zniknie też opcja wykupienia dostępu na 3 miesiące, a trzeba będzie wykupić dostęp na minimum pół roku lub rok. Rozwijanie umiejętności to długotrwały proces. Dołączanie na krótko nie ma sensu.

Zasadniczo to nie.  Opłacasz z góry dostęp na pewien okres. Jeśli dopiero dołączasz, to możesz zrezygnować w czasie trwania pierwszego miesiąca. To czas na zapoznanie się z nami i stwierdzenie czy jesteś we właściwym miejscu. Jeśli po upływie okresu nie odnowisz członkostwa, to stracisz dostęp do naszej platformy.

Możesz dołączyć do Klubu ponownie w kolejnych naborach, ale tylko po obowiązującej wtedy cenie. Jeśli przedłużasz swoje obecne członkostwo, to płacisz za kolejne okresy taką samą cenę, jaka obowiązywała w momencie Twojego dołączania do Klubu.

Jeśli będziesz mieć trudną losową sytuację i koniecznie musisz przerwać członkostwo, to nie zamierzy robić Ci pod górkę. Rozpatrzymy to indywidualnie.

Idealnie przynajmniej 1 godzinę dziennie. Wiem, że jeśli się pracuje i ma dzieci, to może graniczyć z cudem. Niektórzy wolą przycisnąć po kilka godzin w weekendy. Tak też da radę, ale w przypadku współpracy z innymi w projektach, przyda się możliwość codziennego kontaktu na Discordzie, aby się zgrać i ustalić co kiedy będzie zrobione.

Nasze spotkania będą nagrywane. Po powrocie możesz je obejrzeć i nadgonić wszystkie tematy. W przypadku projektów musisz dać znać, że nie będziesz dostępny, aby nie przydzielać Ci żadnych zadań. Musisz też domknąć i dostarczyć wszystkie swoje zadania przed nieobecnością. Pamiętaj, praca innych zależy od Ciebie. Nikt nie broni Ci wypoczynku, ale oczekujemy odpowiedzialności i jasnej komunikacji.

Nie. Nic nie będzie takie samo, oprócz formy Klubu, który wypracujemy na początku. W kolejnych naborach projekty będą kontynuowane tam, gdzie zostały zakończone lub będą nowe projekty. Poruszana przez nas tematyka też będzie inna i będzie po prostu odpowiadała bieżącym potrzebom członków klubu.

Mam nadzieję, że jak najdłużej. Chciałbym, aby nasza wspólna nauka i nasze spotkania trwały latami. Otwieram ten Klub z wieloletnią wizją. Nie musisz być jego członkiem non-stop, szczególnie jeśli nie masz czasu lub nie wynosisz już nic nowego z naszych spotkań, ale mam nadzieję, że taka sytuacja nigdy nie będzie mieć miejsca. Programowanie ciągle ewoluuje, języki się zmieniają, sposób pisania kodu się zmienia. Będziemy adaptować się do tych zmian i próbować wszelkich nowinek.

Na pewno nie będzie spadać. Mam taką zasadę, ze ceny u mnie mogą iść tylko w górę. Jest to bardzo sprawiedliwe, bo premiuje osoby, które kupują coś wcześniej. Na żadne Black Friday czy inne okazje cena nie będzie lepsza, więc nie warto czekać. 

Cena członkostwa w klubie pozostanie dla Ciebie niezmieniona tak długo, jak długo będziesz je przedłużać. Gdy zrezygnujesz, a później zechcesz wrócić, to będzie Cię obowiązywać cena z najbliższego naboru.

To jest coś, o czym sam chcę się przekonać. Moje wyobrażenie jest takie, że na pewno będę spędzał z wami na spotkaniach na żywo 2 godziny tygodniowo i będę dostępny prawie codziennie na Discordzie. Będę również trochę angażował się w projekty, szczególnie na początku przy ustalaniu zasad i planowaniu prac. Finalnie ciągle będę je nadzorował, ale nie chcę, aby jakaś praca w projektach zależała ode mnie i abym to ja był w nich blokerem. 

Wiem, że tematyka, którą chciałbym pokryć, wystarczyłaby, aby mieć codzienne spotkania. Niewykluczone, że tak właśnie będzie. Ale ja na pewno nie będę mógł we wszystkich takich spotkaniach uczestniczyć. Jeśli grupa będzie w stanie sama się zebrać i omawiać zaplanowane tematy, to będzie to czymś, do czego dążę. Chcę, abyście także byli liderami i abyście angażowali się w Klub C++ Ninja. Umiejętności zarządzania ludźmi i projektami przydadzą się każdemu seniorowi. Ja pokażę, jak wygląda dobra organizacja i dobry projekt i mam nadzieję, że będziecie mnie naśladować.

Ta pierwsza edycja Klubu C++ Ninja pokaże nam wszystkim, zarówno wam, jak i mnie czy potrafimy pracować w taki sposób i czy on nam odpowiada. Jeśli nie, to jestem świadomy, że nie zechcesz przedłużyć członkostwa. Moja w tym głowa, żeby dać taką wartość, aby opłacało się to członkostwo przedłużyć.

Ale w kontekście formy jestem bardzo elastyczny. To wy będziecie decydować o wielu rzeczach i stwierdzicie, co wam się podoba, a co nie. Czego będziemy robić więcej, a czego nie będziemy robić.

Przynajmniej raz w tygodniu na 2 godziny. Tyle wstępnie deklaruję od siebie. Ale nie mam nic przeciwko, a wręcz zachęcam, aby członkowie spotykali się codziennie w ramach Daily, Planningów czy innych spotkań tematycznych. Wspólnie stworzymy jakieś ramy i formę i zobaczymy, co nam wyjdzie. 

Nie ukrywam, że to wszystko jest eksperymentem. Z uczestnikami z pierwszego naboru będę konsultował wiele rzeczy, więc będziecie mieć realny wpływ na to, jakie będą spotkania i co będzie na nich poruszane.

Wydaje mi się, że będą takie spotkania, które będą odbywać się rano, np. o 7:00, będą też takie popołudniowe np. o 15:00. Być może też wieczorne. Wiem, że osoby, które nie pracują zdalnie, będą mieć z tym problem. Ale z drugiej strony wszystkim nie dogodzę, a spotkania będziemy nagrywać.

Konkrety ustalimy sobie sami z członkami pierwszego naboru.

Coders School Ninja

Masz inne pytania? Daj znać!

Skrobnij maila na hello@coders.school

Pytania i odpowiedzi

Każdy i żaden, czyli dowolny. Tego się nie da ocenić. Ja chcę, aby każdy znalazł tu miejsce, zarówno ktoś, kto dopiero poznał podstawy programowania, jak i senior z wieloletnim doświadczeniem. 

Po prostu wykup członkostwo i sprawdź przez pierwszy miesiąc, czy daje Ci ono spodziewane efekty, czy rozumiesz, o czym mówimy i czy coś wynosisz z naszych spotkań. Po tym miesiącu określ samodzielnie czy kontynuujesz swoją przygodę i zostajesz z nami na dłużej, czy odpuszczasz.

Nie i w przyszłości też nie planuję takiej opcji. Możliwe, że zniknie też opcja wykupienia dostępu na 3 miesiące, a trzeba będzie wykupić dostęp na minimum pół roku lub rok. Rozwijanie umiejętności to długotrwały proces. Dołączanie na krótko nie ma sensu.

Zasadniczo to nie.  Opłacasz z góry dostęp na pewien okres. Jeśli dopiero dołączasz, to możesz zrezygnować w czasie trwania pierwszego miesiąca. To czas na zapoznanie się z nami i stwierdzenie czy jesteś we właściwym miejscu. Jeśli po upływie okresu nie odnowisz członkostwa, to stracisz dostęp do naszej platformy.

Możesz dołączyć do Klubu ponownie w kolejnych naborach, ale tylko po obowiązującej wtedy cenie. Jeśli przedłużasz swoje obecne członkostwo, to płacisz za kolejne okresy taką samą cenę, jaka obowiązywała w momencie Twojego dołączania do Klubu.

Jeśli będziesz mieć trudną losową sytuację i koniecznie musisz przerwać członkostwo, to nie zamierzy robić Ci pod górkę. Rozpatrzymy to indywidualnie.

Idealnie przynajmniej 1 godzinę dziennie. Wiem, że jeśli się pracuje i ma dzieci, to może graniczyć z cudem. Niektórzy wolą przycisnąć po kilka godzin w weekendy. Tak też da radę, ale w przypadku współpracy z innymi w projektach, przyda się możliwość codziennego kontaktu na Discordzie, aby się zgrać i ustalić co kiedy będzie zrobione.

Nasze spotkania będą nagrywane. Po powrocie możesz je obejrzeć i nadgonić wszystkie tematy. W przypadku projektów musisz dać znać, że nie będziesz dostępny, aby nie przydzielać Ci żadnych zadań. Musisz też domknąć i dostarczyć wszystkie swoje zadania przed nieobecnością. Pamiętaj, praca innych zależy od Ciebie. Nikt nie broni Ci wypoczynku, ale oczekujemy odpowiedzialności i jasnej komunikacji.

Nie. Nic nie będzie takie samo, oprócz formy Klubu, który wypracujemy na początku. W kolejnych naborach projekty będą kontynuowane tam, gdzie zostały zakończone lub będą nowe projekty. Poruszana przez nas tematyka też będzie inna i będzie po prostu odpowiadała bieżącym potrzebom członków klubu.

Mam nadzieję, że jak najdłużej. Chciałbym, aby nasza wspólna nauka i nasze spotkania trwały latami. Otwieram ten Klub z wieloletnią wizją. Nie musisz być jego członkiem non-stop, szczególnie jeśli nie masz czasu lub nie wynosisz już nic nowego z naszych spotkań, ale mam nadzieję, że taka sytuacja nigdy nie będzie mieć miejsca. Programowanie ciągle ewoluuje, języki się zmieniają, sposób pisania kodu się zmienia. Będziemy adaptować się do tych zmian i próbować wszelkich nowinek.

Na pewno nie będzie spadać. Mam taką zasadę, ze ceny u mnie mogą iść tylko w górę. Jest to bardzo sprawiedliwe, bo premiuje osoby, które kupują coś wcześniej. Na żadne Black Friday czy inne okazje cena nie będzie lepsza, więc nie warto czekać. 

Cena członkostwa w klubie pozostanie dla Ciebie niezmieniona tak długo, jak długo będziesz je przedłużać. Gdy zrezygnujesz, a później zechcesz wrócić, to będzie Cię obowiązywać cena z najbliższego naboru.

To jest coś, o czym sam chcę się przekonać. Moje wyobrażenie jest takie, że na pewno będę spędzał z wami na spotkaniach na żywo 2 godziny tygodniowo i będę dostępny prawie codziennie na Discordzie. Będę również trochę angażował się w projekty, szczególnie na początku przy ustalaniu zasad i planowaniu prac. Finalnie ciągle będę je nadzorował, ale nie chcę, aby jakaś praca w projektach zależała ode mnie i abym to ja był w nich blokerem. 

Wiem, że tematyka, którą chciałbym pokryć, wystarczyłaby, aby mieć codzienne spotkania. Niewykluczone, że tak właśnie będzie. Ale ja na pewno nie będę mógł we wszystkich takich spotkaniach uczestniczyć. Jeśli grupa będzie w stanie sama się zebrać i omawiać zaplanowane tematy, to będzie to czymś, do czego dążę. Chcę, abyście także byli liderami i abyście angażowali się w Klub C++ Ninja. Umiejętności zarządzania ludźmi i projektami przydadzą się każdemu seniorowi. Ja pokażę, jak wygląda dobra organizacja i dobry projekt i mam nadzieję, że będziecie mnie naśladować.

Ta pierwsza edycja Klubu C++ Ninja pokaże nam wszystkim, zarówno wam, jak i mnie czy potrafimy pracować w taki sposób i czy on nam odpowiada. Jeśli nie, to jestem świadomy, że nie zechcesz przedłużyć członkostwa. Moja w tym głowa, żeby dać taką wartość, aby opłacało się to członkostwo przedłużyć.

Ale w kontekście formy jestem bardzo elastyczny. To wy będziecie decydować o wielu rzeczach i stwierdzicie, co wam się podoba, a co nie. Czego będziemy robić więcej, a czego nie będziemy robić.

Przynajmniej raz w tygodniu na 2 godziny. Tyle wstępnie deklaruję od siebie. Ale nie mam nic przeciwko, a wręcz zachęcam, aby członkowie spotykali się codziennie w ramach Daily, Planningów czy innych spotkań tematycznych. Wspólnie stworzymy jakieś ramy i formę i zobaczymy, co nam wyjdzie. 

Nie ukrywam, że to wszystko jest eksperymentem. Z uczestnikami z pierwszego naboru będę konsultował wiele rzeczy, więc będziecie mieć realny wpływ na to, jakie będą spotkania i co będzie na nich poruszane.

Wydaje mi się, że będą takie spotkania, które będą odbywać się rano, np. o 7:00, będą też takie popołudniowe np. o 15:00. Być może też wieczorne. Wiem, że osoby, które nie pracują zdalnie, będą mieć z tym problem. Ale z drugiej strony wszystkim nie dogodzę, a spotkania będziemy nagrywać.

Konkrety ustalimy sobie sami z członkami pierwszego naboru.

Nie tym razem?

Zapisz się na listę oczekujących

Jeśli nie chcesz, lub nie możesz dołączyć do nas w tej edycji, to zapisz się na listę oczekujących. Dostaniesz powiadomienie gdy wystartuje kolejny nabór. Wstępnie planuję nabory 2 razy do roku. Nie będzie można dołączać w trybie ciągłym, ponieważ zaangażujemy się w projekty, po wystartowaniu których nie będziemy od nowa tłumaczyć każdej nowej osobie, na czym polegają i jakie zasady panują.

Coders School Ninja

Masz inne pytania? Daj znać!

Skrobnij maila na hello@coders.school

ninjaletter

Już uciekasz?

Zanim to zrobisz, zapisz się na Ninjaletter, aby wiedzieć, co piszczy w C++. 

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jej treści, dostosowania strony do Państwa indywidualnych potrzeb oraz wyświetlania, personalizacji i mierzenia skuteczności reklam w ramach zewnętrznych sieci reklamowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności serwisu.